Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Karczmiskach

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 02.09.2021

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego już po raz drugi  w historii edukacji odbyło się w szczególnych warunkach podyktowanych przez panującą pandemię. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli możliwość rozpocząć nowy rok  szkolny 2021/2022 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Karczmiskach. Od rana na szkolnych korytarzach słychać było śmiech i radosny tupot nóg wypoczętych uczniów.  O godzinie 9.00  rozbrzmiał w szkole pierwszy dzwonek i uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Za pośrednictwem szkolnego radiowęzła społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Następnie dyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach oraz wójt gminy Karczmiska Janusz Goliszek złożyli uczniom życzenia fascynującej przygody z nauką,  owocnej pracy i pięknych budujących przyjaźni, a przede wszystkim bezpiecznego i zdrowego roku szkolnego.  
Dzień pierwszy września był dniem szczególnym dla uczniów klas pierwszych, którzy uroczyście zostali pasowani na ucznia przez dyrektora Piotra Długosza. Aktu pasowania dokonały panie wicedyrektor Urszula Raczkiewicz i Joanna Brzozowska Samolej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili proboszcz parafii Jarosław Waś, wójt gminy Karczmiska Janusz Goliszek oraz przewodniczący Rady Gminy Jacek Nowaczek.   Pierwszakom towarzyszyli również rodzice i  nauczyciele. 
Wszystkim uczniom i pedagogom życzymy  pięknego, obfitującego w sukcesy i niezapomniane przygody roku szkolnego 2021/2022. 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 02.09.2021, 21:38