Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Karczmiskach

Najlepsi są wśród nas!

Utworzono dnia 22.10.2019

Chociaż całe pokolenia Polaków, którym przyszło dorastać w czasach żywności na kartki i pustych półek w sklepach, nieprzyzwyczajone są do pochwał, a nawet reagują na nie zakłopotaniem – my będziemy się chwalić, bo mamy czym!

Wśród grona pedagogicznego ZS w Karczmiskach mamy laureatkę nie byle jakiej nagrody.  W dowód uznania umiejętności pedagogicznych oraz za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia w pracy nauczycielskiej Lubelski Kurator Oświaty przyznał p. Beacie Małeckiej-Perszko nagrodę Kuratora. W ten sposób doceniono zasługi nauczycielki, do których zaliczono między innymi działania innowacyjne w szkole. Pani Beata jest urodzoną nauczycielką, a talent pedagogiczny niewątpliwie przejęła w genach, po rodzicach, którzy również poświęcili swe lata pracy oświacie. Nasza laureatka jest współautorką wyróżnionego przez ORE Innowacyjnego Programu Nauczania dla I etapu edukacji „My bliżej świata, świat bliżej nas”, zakładającego kształtowanie umiejętności myślenia naukowego. Wspomnieć obowiązkowo należy, że od 2008 do 2019 r. samodzielnie lub kierując zespołem, opracowała aż programów rozwojowych szkoły, na które pozyskała środki zewnętrzne z programów EFS lub PPWOW w wysokości 2 910 919,67zł. Z projektów skorzystało ponad 1000 uczniów i 67 nauczycieli. Na wyposażenie w pomoce multimedialne wydano ponad 700 000 zł.

Nauczycielka jest też inicjatorką utworzenia jednej z pierwszych w woj. lubelskim i pierwszej w powiecie opolskim i puławskim drużyny robotycznej Space Beavers, która w pięknym stylu zdobyła dwukrotnie Mistrzostwo Polski Wschodniej w Turnieju Robotycznym FIRST LEGO League i uzyskała tytuł Championa Turnieju. Reprezentowała Polskę Wschodnią na Turnieju FLL państw Europy Południowo-Wschodniej, gdzie zdobyła II miejsce w kategorii Research i została wytypowana do ubiegania się o Światową Nagrodę w Innowacji przyznawanej przez For Inspiration and Recognition of Science and Technology w USA.

Pani Beata Perszko w latach 1998–2002 i 2002-2006 pełniła funkcję radnej gminy Karczmiska pracując w Komisji Oświaty. Ciągle aktywnie pracuje na rzecz promocji szkoły. Z jej inicjatywy placówka prezentowana była dwukrotnie w reportażach Radia Lublin: „Szczęście pedagoga” i „Coraz szerszy świat”. W innych lokalnych i ogólnokrajowych mediach również można było usłyszeć o naszej szkole dzięki Pani Beacie - nauczycielce z pasją, vicedyrektorce z „ludzkim” podejściem do drugiego człowieka i przyjacielu dzieci.

Serdecznie gratulujemy nagrody!

 

Najlepsi są wśród nas!

Utworzono dnia 22.10.2019, 20:55