Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Karczmiskach

Kolejny rok szkolny za nami….

Utworzono dnia 12.07.2020

„Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las i niebo, i słońce, wolny, swobodny czas….”
I nadszedł koniec roku szkolnego 2019/20. Innego niż wszystkie pozostałe. Nikt  takiego nie pamięta. 
Kiedy 11 marca otrzymaliśmy informację o przerwie w nauce w szkole, chyba nikt nie przypuszczał, że wydłuży się ona na ponad 3 miesiące. Czas zdalnego  nauczania był nowym wyzwaniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli.  Musieliśmy sobie poradzić z nowymi technologiami i ograniczyć kontakty bezpośrednie ze sobą. Bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności do tarliśmy do mety roku szkolnego 2019/20.
 I nadszedł dzień 26 czerwca 2020 roku- koniec roku szkolnego i początek wakacji. Radość przeplatała się ze smutkiem.  Nie było części artystycznej, występów dzieci, przemówienia Pana Dyrektora, wręczania Listów Gratulacyjnych , podziękowań, uścisków, wspólnych zdjęć całej klasy.. ...Nie było. Świadectwa, również te z wyróżnieniem, uczniowie otrzymali od wychowawcy, pojedynczo, w maseczkach, rękawiczkach, zachowując reżim sanitarny .
Wciąż nie ma pewności, czy po wakacjach do szkół powróci normalność. Ministerstwo edukacji informuje, że przygotowuje się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i zrobi wszystko, aby tak się stało. Żyjmy tą nadzieją i odpocznijmy wszyscy od komputerów, laptopów, tabletów. 
Na razie jednak przed uczniami ponad dwa miesiące wakacyjnej przerwy. Odpoczywajcie bezpiecznie!